Home / Kryesoret / Menduh Thaçi ia ka kthyer shpinën Gruevskit

Menduh Thaçi ia ka kthyer shpinën Gruevskit

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi siç duket ia ka kthyer shpinën Gruevskit dhe ka vendosur që të ec në rrugën e BE-se dhe SHBA-së e jo atë të Rusisë dhe Serbisë.

Vendimi i tij për mos dorëzimin e anëtarëve të këshillave zgjedhore nëpër komisionet lokale dhe takimi i tij me Petar Shilegovin e LSDM-së është një thikë direkte e Thaçit që ua ka bërë dyshes Gruevski-Miajllkov.

Siç duket Menduh Thaçi e ka kuptuar se “diktatori” i vogël i Maqedonisë po fundoset dhe ka vendosur që të shpëtoj duke iu bashkuar BDI-së dhe LSDM-së për anulimin e zgjedhjeve me 5 Qershor.

Gjithashtu lexo

“Ftohje” e raporteve Serbi – Maqedoni

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka theksuar se tërheqja e gjithë personelit të Ambasadës serbe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *