Home / Kryesoret / Mihajllkov: Jam i pafajshëm

Mihajllkov: Jam i pafajshëm

Ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim të Maqedonisë, Sasho Mihajllkov ka kërkuar nga Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, që ta tërheq vendimin për faljen e tij, transmeton Telegrafi mk.

Sipas portalit maqedonas, Mihajllkov tashmë ka kërkuar nga Presidenti Ivanov ta tërheqë vendimin për falje ndaj tij, dhe githqka që lidhet me emrin e tij, duke besuar në drejtësi dhe qëlliminin e mirë të kryetarit Ivanov.

Mihajllkov mes tjerash të gjitha akuzat e Prokurorisë Speciale publike ndaj tij i ka cilësuar si hakmarëse.

Sipas tij këto akuza të Prokurorisë Speciale Publike, nuk kanë bazë juridike.

Ndryshe, ish Drejtori I DSK-së Sasho Mihajllkov së bashku me shumë bashkpartiak të tij nga rradhët e VMRO-DPMNE-së në mënyre joligjore u falën nga presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov më 12 prill të këtij viti.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *