Home / Lajme / Maqedoni / Në UT Simpozium shkencor me temë: “Adem Demaçi: Atdhedashuria dhe intelektualizmi”

Në UT Simpozium shkencor me temë: “Adem Demaçi: Atdhedashuria dhe intelektualizmi”

Sot në Amfiteatrin e Rektoratit të Universitetit të Tetovës dotë mbahet Simpoziumin shkencor me temë: “Adem Demaçi: Atdhedashuria dhe intelektualizmi”.

Në Simpoziumin, i cili do të fillojë në ora 11.00, do të marrin pjesë emra eminent studiuesish dhe bashkëveprimtarësh të Demaçit, nga të gjitha trevat shqiptare.

Simpoziumi do të paraprihet nga Ekspozita e Drenusha Palloshit nga Fakulteti i Arteve.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *