Home / Kryesoret / Nesër protestë e madhe në burgjet e Maqedonisë

Nesër protestë e madhe në burgjet e Maqedonisë

Në të gjitha burgjet e Maqedonisë nesër, e enjte, 5 maj, do të protestohet në shenjë revolte për shkak se presidenti Gjorge Ivanov nuk ka vendosur në lidhje me kërkesën e mijëra të burgosurve të jenë të falur, ashtu siç bëri me politikanët. Protesta e të burgosurve do të pasohet nga të afërmit e tyre dhe OJQ-të që do të protestojnë jashtë burgjeve, njofton Alsat-m.

Sipas avokatit Zvonko Davidoviq, të burgosurit janë të revoltuar për shkak të standardeve të dyfishta, sepse presidenti nuk ka pranuar të bëjë falje kolektive për të burgosurit dhe nuk ka shqyrtiar kërkesën e mijëra të burgosurve, kurse në masë të madhe u falën politikanët.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *