Home / Lajme / Kronika e zezë / Një vajzë nën ndikimin e drogës sulmon 11 vjeçarin në Tetovë

Një vajzë nën ndikimin e drogës sulmon 11 vjeçarin në Tetovë

Dje rreth orës 17 në lagjen Bllok 70 në Tetovë një vajzë 22 vjeçare nën ndikimin e drogës (hashash), ka sulmuar 11 vjeçarin duke luajtur me top, ku i ka shkaktuar lendime të rënda në kokë.

Në vend ngjarje ka mbritur xhaxhai i 11 vjeçarit dhe e ka larguar vajzën e droguar dhe në moment ka aritur edhe njësiti policor i Tetovës.

Policia e Tetovës duke i marë në pyetje në vend ngjarje se çka ka ndodhur , vajza 22 vjeçare e droguar nuk e ka mbajtur vehten dhe ka sulmuar xhaxhain e 11 vjeçarit në praninë e policisë, dhe pastaj policia i ka marur në stacionin policor por ajo i ka rezistuar policëve dhe ka goditur edhe veturën e policisë me shqelm.

Sektori i Mpb-së Tetovë punon për zbardhjen e tërsishme të rastit dhe ndaj 22 vjeçares do të ketë padi penale, siç u informua Televizioni Koha kjo vajç ka edhe disa vepra tjera penale.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, do të forcohen kriteret për importimin e ilaçeve

Qeveria e Maqedonisë ka filluar procedurën për sjelljen e propozim-ligjit për ilaçet dhe pajisjet mjekësore, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *