Home / Kryesoret / Pas 10 vite pushtet i VMRO-së dhe 14 vite i Bdi-së, do të hapet fabrika e parë në Kumanovë

Pas 10 vite pushtet i VMRO-së dhe 14 vite i Bdi-së, do të hapet fabrika e parë në Kumanovë

Një kompani e madhe automobilistike e renditur në TOP 10, së shpejti do të hap një fabrikë në Kumanovë.

Fabrika do të hapet ka fundi i verës dhe sipas paralajmërimeve do të punësoje 1.000 persona, paralajmëroi ministri për tërheqjen e investimeve të huaja, Goran Mickovski në emisionin “Numra” në Radio Maqedonia e Lirë.

Nuk përmendet lokacioni i mundshëm i fabrikës dhe për cilën firmë bëhet fjalë.

Rikujtojmë opinjonise se kjo ëtë fabrika e parë që do të hapet në Kumanovë pas 10 vjteve në qeveri Vmro Dpmne dhe pas 14 vite qeverisje të Bdi-së.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *