Home / Kryesoret / PDSH nuk mer pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit

PDSH nuk mer pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit

Partia Demokratike Shqiptare ka bërë të ditur se nuk do të mer pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit. Madje kjo parti sot nuk do të parashtrojë listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendrorë Zgjedhorë edhe pse afatui skadon sonte në mesnatë. “Që moti disa herë kemi deklaruar që nuk ka kushte minimale për mbajtjene zgjedhjeve dhe se nuk do të marrim pjesë në zgjedhjet më 5 qershorë, , që nënkupton se nuk do të dërgojmë as listë të kandidatëve për deputet në KSHZ”, ka thënë për Tv Kohën Luan Tresi shef I kabinetit të PDSH-së.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *