Home / Kryesoret / Poposki për vizitë në Holandë, kryesuese aktuale me BE

Poposki për vizitë në Holandë, kryesuese aktuale me BE

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki sot do të qëndrojë për vizitë në Mbretërinë e Holandës, e cila është kryesuese aktuale me Bashkimin Evropian.

Poposki, siç njoftoi MPJ e Maqedonisë do të ketë takime me shefin e diplomacisë së Holandës, Bert Koenders, me kryetarin dhe anëtarët e komisionit për BE në Parlamentin holandez, si dhe me udhëheqësinë e Institutit për punë të jashtme në Klingendal, ku do të mbahet ligjëratë para studentëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *