Home / Kryesoret / Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Protestuesit në numër të madh, dalëngadalë po marshojnë drejt objektit të Qeverisë.

Ata vazhdimisht po brohorasin me thirrje të ndryshme, ndërsa spikat njëra prej tyre”VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi”.

Protestuesit gjithashtu thonë se kërkojnë liri, drejtësi dhe dinjitet, ashtu edhe siç ishte motoja e kësaj, proteste e thirrur nga Këshilli Opozitar.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *