Home / Kryesoret / Rikthehet Hajndël, takime me Ivanovin dhe Veljanovskin

Rikthehet Hajndël, takime me Ivanovin dhe Veljanovskin

Ambasada gjermane bëri të ditur se përfaqësuesi special gjerman Johanes Hajndël do të qendrojë në një vizitë dy ditore në Shkup.

Diplomati Hajndël do të zbarkojë nesër në Shkup dhe pritet të të realizojë takime me nënshkruesit e marrëveshjes së Përzhinës dhe presidentin e vendit Gjorgje Ivanov, si dhe me kryetarin e Kuvendit Trajko Veljanovskin.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *