Home / Kryesoret / ‘Rover’ anulohet, Boshkovskit i vazhdohet qëndrimi në burg

‘Rover’ anulohet, Boshkovskit i vazhdohet qëndrimi në burg

Për shkak të mungesës së tre avokatëve mbrojtës, seanca për “Rover” sot përsëri u anulua dhe është caktuar për me 4 qershor, transmeton TetovaSot.

Edhe përskaj asaj që gjykatësi për “Rover” tha se nuk do të kërkoje paraburgim për Lube Boshkovski, ai ende po qëndron në burgun e Idrizovës, edhe pse ka mundësi ligjore që të lëshohet më herët në liri për shkak të sjelljes së mirë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *