Home / Kryesoret / Server: Zgjidhja e krizës në Maqedoni janë zgjedhjet

Server: Zgjidhja e krizës në Maqedoni janë zgjedhjet

Njohësi i mirë i zhvillimeve ballkanike, Daniel Server së fundmi ka folur mbi krizënpolitike në Maqedoni.

Ai ka deklaruar se zgjidhja e problemeve politike në Maqedoni janë zgjedhjet. Server ka theksuar se është me rëndësi që të ketë zgjedhje dhe se duhet besuar në sistemin zgjedhor, ku do të merr pjesë edhe LSDM-a, duke marrë parasysh edhe humbjen e tyre në zgjedhje.

“Të gjitha qeveritë kanë opozitë dhe ndonjëherë opozita është sektori qytetar“, ka thënë ai, duke shtuar se nuk ka njohuri nëse në aferën e përgjimeve janë të përfshira shërbime të huaja, por që nuk është në interes të zgjidhjes së krizës një informatë e tillë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *