Home / Kryesoret / Shaqiri dhe Xhaka do të luajnë për Kosovën?

Shaqiri dhe Xhaka do të luajnë për Kosovën?

Pranimi i Kosovës në Uefa ka mbjellur frikë të madhe tek përfaqsuesja e Zvicrës pasi që ata mendojnë se futbollistet Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do ti bashkohen kombetares më të re në Uefa Kosovës.

Shum sportdashësh nga trevat Shqiptare dëshirojnë që keta yje ti bashkohen Kosovës, shum futbollist profesionis luajnë për kombëtare të ndryshme në botë, pranaj ngelet të shohim se cilet nga këta do ta zgjedhin Kosovën.

Gjithashtu lexo

Turbo-seancë e Qeverisë së Maqedonisë – vendime për 51 pika

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e 23-të ka diskutuar dhe ka marrë vendime …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *