Home / Kryesoret / Sinani: Dashuria e BDI-së me Gruevskin e Mijallkovin është e përjetshme

Sinani: Dashuria e BDI-së me Gruevskin e Mijallkovin është e përjetshme

BDI nuk e ka harruar dashurinë me VMRO-DPMNE-në, nga koha kur këto dy subjekte ishin në koalicion, pa ministrat e LSDM-së, kështu thotë për “Lajm”, analisti shqiptar Arsim Sinani, duke komentuar informacionet se nëse nuk mbahen zgjedhjet më 5 qershor, BDI do të kërkojë kthim të qeverisë me VMRO-DPMNE-në.

“Dashuria është proces i cili ruhet nëpërmes kujtimeve dhe këtë dashuri BDI e ruan në kujtimet e veta në raport me DPMNE-në. Dashuria nuk harrohet por mbahet mend posaçërisht kur interesat ngjizen, atëherë ajo bëhet dashuri e përjetshme si kjo e BDI-së me VMRO dhe me dyshen Gruevski-Mijallkov”, thekson Sinani./Lajm

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *