Home / Kryesoret / Sot protesta në 15 qytete

Sot protesta në 15 qytete

Sot në 15 qytete do të mbahen protesta kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për abolimin e politikanëve, por edhe kundër gjendjes së përgjithshme me ekonominë, gjyqësinë, krimin dhe korrupsionin dhe mediet, transmeton TetovaSot.

Protestat janë paralajmëruar që të mbahen në Kumanovë, Shtip, Kocani, Dellcevë, Kriva Pallankë, Veles, Prilep Gjevgjeli, Strumicë, Radovish, Strugë, Resnje, Kërçovë dhe në Manastir.

Në Shkup protesta si zakonisht nis në orën 18 para Prokurorisë Speciale Publike

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *