Home / Lajme / Botë / Sulm kamikaz në Afganistan, 10 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Sulm kamikaz në Afganistan, 10 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Të paktën 10 persona u vranë dhe 23 u plagosën të martën, kur një person hodhi veten në erë brenda një makine pranë shtëpisë së komandatit të milicisë pro-qeveritare në provincën Nangarhar të Afganistanit.

“Komandanti i udhëhiqte luftën kundër talebanëve dhe Daeah kryengritësve në Nazian”, tha Attaullah Khogyani, një zëdhënës i guvernatorit të provincës. Ai shtoi se mes viktimave ishin edhe 3 fëmijë.

Provincën Nangarhar është baza kryesore e militantëve të Shtetit Islamik, të cilët njihen nga Afganistani si Daeah, që luftojnë kundër forcave qeveritare dhe talebanët.

/ Top Channel)

Gjithashtu lexo

Momenti kur personi i armatosur tenton ta rrëmbej çiftin, por ata e lënë me “gishta në gojë” duke u larguar nga vendi i ngarjes (Video)

Një burrë i armatosur i cili tenton të rrëmbej një çift që ishin brenda veturës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *