Home / Kryesoret / Të burgosurit sot protestojnë, kërkojnë zvogëlim të dënimit për 30%

Të burgosurit sot protestojnë, kërkojnë zvogëlim të dënimit për 30%

Sot do të protestojnë edhe të burgosurit. Një vendim i tillë është sjellë pas refuzimit të kërkesës nga presidenti Gjorge Ivanov për faljen e tyre, transmeton Portalb.

Sipas informacioneve, protestës së tyre do të ju bashkëngjiten edhe familjarët e tyre  OJQ-të. Të burgosurit kërkuan faljen ë presidentit, pasi ky i fundit fali 56 politikane dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Të burgosurit kërkojnë që atyre t’u zvogëlohet dënimi i burgut për 30%, ndërkaq ata që janë me burg të përjetshëm t’i mbajnë nga 15 vjet.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *