Home / Lajme / Botë / Tentoi ta hapë derën e aeroplanit vetëm për të pirë një cigare

Tentoi ta hapë derën e aeroplanit vetëm për të pirë një cigare

Një aeroplan i një kompanie gjermane është detyruar të bëjë ulje emergjente, për shkak se një pasagjer deshi ta hapë derën e aeroplanit që ta pijë një cigare
Personi donte të hapte derën e aeroplanit, i cili gjendej në një lartësi prej 38 mijë metra. Arsyeja është mjaftë e çuditshme, ai donte ta hapte derën e aeroplanit pasi kishte nevojë të pinte një cigare.

Aeroplani kishte nisur fluturimin nga Munihu për destinacion në Vankuver, mirëpo u detyrua të bëjë ulje emergjente në Hamburg, për shkak të këtij incidenti.

Burri fillimisht u përpoq ta ndezë cigaren brenda aeroplanit, saktësisht në bordin A340-600 Aibus, por u ndalua nga ekuipazhi i kabinës, shkruan The Sun, transmeton Gazeta Express.

Kur ai e kuptoi se nuk mund të pi cigare në aeroplan, filloi të bërtasë dhe të fyej ekuipazhin.

Pasagjeri u zemërua aq shumë, sa që u përpos ta hapë derën e kabinës kryesore të aeroplanit. Përderisa aeroplani ishte në ajër.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *