Home / Kryesoret / Thaçi : Iniciativa e Ali Ahmetit është rruga e vetme e debllokimit të institucioneve

Thaçi : Iniciativa e Ali Ahmetit është rruga e vetme e debllokimit të institucioneve

Është lajm shumë i mirë ai që BE-ja edhe më andej po tregon interesin konkret për Maqedoninë. U pajtuam se për Maqedoninë përveç BE-së dhe NATO-s nuk ka alternativë tjetër. Për ne Marrëveshja e Përzhinos është e prishur, deklaroi Menduh Thaçi pas takimit me Johanes Hajndl.

“Koha është për një marrëveshje të re. Iniciativa e Ahmetit është mënyra e vetme për debllokimin e institucioneve. Por, nuk pajtohem si vitin e kaluar që secilit t`ia plotësojmë dëshirën personale. Të gjitha katër partitë politike duhet që bashkërisht të punojmë në arritjen e një marrëveshje në pako. Kështu, ne merremi vesh për diçka, ndërsa ata nga ana tjetër bëjnë diçka tjetër”, deklaroi Thaçi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *