Home / Kryesoret / Thaçi në një takim urgjent me Ambasadorin amerikan, Bejli dhe atë Europian, Orav

Thaçi në një takim urgjent me Ambasadorin amerikan, Bejli dhe atë Europian, Orav

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi gjatë këtyre çasteve po realizon një takim me Ambasadorin amerikan, Xhes Bejli dhe atë europian, Aivo Orav.

Temë e këtij takimi është situata aktuale politike në Maqedoni, sidomos kriza e thellë politike kur opozita maqedonase ka vendosur që të bojkoton zgjedhjet e 5 qershorit. Në këtë takim mësohet se Thaçi do ti tregojë qëndrimet e PDSH-së në lidhje me mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare dhe reformat të cilët duhet urgjentisht ti plotësoj qeveria e Maqedonisë konform marrëveshjes së Përzhinos.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *