Home / Lajme / Maqedoni / U mbajtë koncert me vepra klasike të studentëve të artit muzikor nga UT

U mbajtë koncert me vepra klasike të studentëve të artit muzikor nga UT

Mbrëmë në sallën e Fakultetit të Arteve pranë USHT, u realizua koncert me vepra klasike të studentëve të artit muzikor nga USHT dhe Universiteti Haxhi Zeka nga Peja.

Në koncert morri pjesë edhe delegacioni zviceran nga qyteti i Vilit, i udhëhequr nga kryetarja Susanne Hartmann. Mysafirët mbetën të mahnitur nga interpetimi virtuoz i studentëve dhe çdo interpetim i tyre pritej me duartrokitje nga të pranishmit.
NDERKIRJE

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *