Home / Kryesoret / Xhelal Neziri përshkruan politikanët shqiptar në Maqedoni

Xhelal Neziri përshkruan politikanët shqiptar në Maqedoni

Analisti politik, Xhelal Neziri e përshkruan profilin e një politikani aktual politik shqiptar e maqedonas nga skena politike në Republikën e Maqedonisë

“Për para i ka shitur të gjitha interesat e votuesve, aktivistëve, etnisë që i takon; brenda disa viteve ka bërë pasuri që një biznesmen në Evropë e ka arritur pas dekadave punë dhe mund; shteti nuk e ka ndjekur e as ligji nuk e ka dënuar; populli nuk ia bën fjalën dy, e as bashkëpunëtorët të cilëve ua shiti mundin dhe idealin…

Por, rruga e tij nuk mbaron këtu. Ambiciet politike i janë rritur dhe pasuria i duket e paktë. Deri më tani na ka qethur, tash i mpreh thikat politike që të na rrjep.”, shkroi Xhelal Neziri në profilin e tij në Facebook.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *