Home / Lajme / Kronika e zezë / Zbulohet një aktivitet i madh i shfrytëzuesve të drogës në shkollën fillore të Gostivarit

Zbulohet një aktivitet i madh i shfrytëzuesve të drogës në shkollën fillore të Gostivarit

Dje në mesditë në afërsi të shkollës fillore “Goce Dellcev” në Gostivar, tek dera hyrëse e sallës së sportit, në shkallë, nga zyrtarët policor janë gjetur dhe konfiskuar 14 pako me drogë, matëse digjitale, shishe plastike, gërshërë, 4 pako të zbrazëta me mbetje prej droge, telefon mobil, shkrepëse, dy kuti me cigare, transmeton TetovaSot.

E gjitha që është gjetur në shkallë është foto dokumentuar, ndërsa shpejtë janë arrestuar edhe V.S.(19) nga Gostivari dhe diçka më vonë T.T.(19) nga Gostivari të cilët dyshohen se kanë kryer veprën penale shitjen dhe konsumimin e drogës.

Dy personat janë mbajtur në burg dhe pas zbardhjes së tërësishme të rastit do të paditen.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *