Home / Lajme / Kronika e zezë / Sulmohen tre policë në Tetovë

Sulmohen tre policë në Tetovë

Dje pasdite rreth orës orës 18:30, afër Postës së Tetovës disa familjarë kanë rrahur tre polic në Tetovë. Nga Spitali i Tetovës thanë se janë pranuar tre polic të lënduar, nga ku dy prej tyre ishin me lëndime më të rënda në kokë.

Policët e lënduar janë R.H, V.A dhe S.S. Dy personat R.H. dhe V.A pas trajtimit në Spitalin Klinik në Tetovë janë dërguar në Klinikat e Shkupit, ndërsa S.S. pas dhënies së ndihmës mjekësore është lëshuar nga spitali.

Policia e Tetovës dje ka pasur udhër për arrestimin e një personi i cili ka qenë i dënuar me 1 vit burg, por situata përshkallëzohet kur familjarët e personit në fjalë kanë sulmuar me sufra hekuri policët.

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *