Home / Kryesoret / Ai që urdhëronte policët t`i vraje shqiptarët sot është liruar nga burgu

Ai që urdhëronte policët t`i vraje shqiptarët sot është liruar nga burgu

Sot është liruar Lube Boshkoski, i cili në burg ka qëndruar pesë vite.

Lube Boshkovski u arestua për larje parashë në zgjedhjet parlamentare në Maqedoni në vitin 2011.

Qytetarët asokohe ushprehën se ky është një arrestim politik ndaj Lubes, ku dhe nga ana e opozitës Maqedonase
u kritikua qeveria Vmro – Bdi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *