Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmetin e madh nuk ka mundur Jugosllavia ta vrasë lerë Mbeturinat Maqedone

Ali Ahmetin e madh nuk ka mundur Jugosllavia ta vrasë lerë Mbeturinat Maqedone

Shkruan: Erald Selca

Mbi 35 vite bagazh kombëtar një jetë luftëtar i denjë me pendë dhe pushkë kundër ish Jugosllavisë së Kohës superfuqi botërore , i pathyshëm në të gjitha etapat kohët ishte dhe mbetet Abaz Gjuka i madh ky udhëheqes i lavdishëm i popullit shqiptar nën ish pushtimin Jugosllavë .

Ali Ahmeti nuk dinë çfarë është frika , ai personifikon liderin largëpames trim vizionar dhe atë nuk mundi ta vrasë Tito dhe Millosheviçi e nuk munden dot as këlyshet e Gligorovit dhe sherbimeve sekrete maqedone

Çdo sulm mbi Aliun është sulm mbi kombin shqiptar , edhe ashtu siç ka thenë vite me parë ish Kryeministri jonë Pandeli Majko nese larg qoftë vritet Aliu Maqedonia kjo sajesë artificiale e Titos dhe ndërkombëtareve për 24 orë merrë fund andaj mos luani me zjarrë se në zjarrë do të digjeni .

Aliu ecën vertikalisht ai ec pa kethyer koken prapa nuk tutet nga askush se ka ndergjegjen të pastër , ai është biri ynë që beri epokë në ilegale në komandim dhe drejtim të tre luftërave çlirimtare është politikani pragmatist që nuk lejoi ndarjen e Kosovës , është njeriu që po i mund shovenistet maqedon me intelegjencen e tij .

Le ta dinë sllavet shqipefolesit se Aliu nuk është vetë , ai ka pas vete djalerinë më të shquar të kombit pas vete , le ta dinë mbeturinat pa identitet maqedon se për një fije floku të Aliut digjet i terë Ballkani

Provokimet nuk i kontribojnë paqes në rajon , ne nuk duam luftë po deshet këtu na keni ne të paidentitet .

Kur duam ne shqiptaret e rrënojmë ketë kuazi shtet .

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *