Home / Kryesoret / Armend ALIMI rinovon deri në verën e 2018-ës

Armend ALIMI rinovon deri në verën e 2018-ës

Shkëndija dhe mesfushori kumanovar kanë gjetur gjuhë të përbashkët për vazhdim të bashkëpunimit dhe numri ‘5’ i skuadrës ka firmosur kontratë të re dyvjeçare.

Një ditë para skadimit të kontratës aktuale dhe ndeshjes së Liga Evropës me Krakovian e Polonisë, Shkëndija firmos kontratë të re me mesfushorin Armend Alimi. Kumanovarit kontrata aktuale i përfundonte të ejnten (30.06.2016) pas ndeshjes me Krakovian, mirëpo të dy palët kanë gjetur akordin që të vazhdojnë bashkëpuniminim edhe për dy vite tjera. Me kontratën e re, Alimi lidhet me Shkëndijën deri verën e vitit 2018.

Gjithashtu lexo

Gjenden eshtra njeriu në një shpellë në Gostivar – (VIDEO)

Gjatë hulumtimeve të bëra në një shpellë në Malin e Thatë, në afërsi të fshatit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *