Home / Kryesoret / Bastiset bastorja në fshatin Jancishtë të Tetovës

Bastiset bastorja në fshatin Jancishtë të Tetovës

Mbrëmë rreth orës 21 e 30 min, zyrtarët policor të SPB-së në Tetovë kanë realizuar një aksion kontrolli në bastoren sportive në fshatin Jancishtë të Tetovës, transmeton TetovaSot.

Për shkak të ekzistimit të dyshimeve se në bastore ilegalisht janë organizuar lojëra të fatit, me vërtetim janë konfiskuar : 4 televizor, një shtëpizë kompjuteri, monitor, printer dhe tastaturë.

Pas zbardhjes së tërësishme të rastit kundër pronarit të bastores do të ngritet padi adekuate në pajtueshmëri me nenin 156 nga Ligji për lojërat e fatit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *