Home / Lajme / Botë / Berluskoni në spital, ndërhyrje në zemër

Berluskoni në spital, ndërhyrje në zemër

Dy ditë pas problemeve të forta në zemër që çuan në shtrimin e ish-Kryeministrit të Italisë, Silvio Berluskoni, në spital, mjekët kanë vendosur ta operojnë në zemër. Ndërhyrja do të kryhet javën e ardhshme për ti zëvendësuar një valvul të dëmtuar në aortën e zemrës. Mjekët shpjeguan se risku i vdekjes gjatë operacionit është rreth dy përqind, teksa kavalieri e ka marrë me optimizëm.

Silvio Berluskoni do ti nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale në zemër nga mesi i javës së ardhshme.

Lajmi është bërë i ditur nga mjeku i tij personal, Alberto Zangrillo, i cili tha se kreut të Partisë Forca Italia do ti zëvendësohet një valvul e dëmtuar në aortën e zemrës.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *