Home / Lajme / Botë / Cameron takon udhëheqësit evropian

Cameron takon udhëheqësit evropian

David Cameron do t’i takojë për herë të parë udhëheqësit evropian prej se Britania e Madhe ka votuar për t’u larguar nga Bashkimi Evropian.

Kryeministri i BM do të diskutojë implikimet e votave të Brexit dhe rrugën përpara në një samit të BE-së në Bruksel.

Udhëheqësit gjerman, francezë dhe italianë kanë thënë të hënën se nuk do të mundet të ketë diskutime “formale apo joformale” në këtë fazë të largimit të BM-së.

Ndërkohë, sekretari i Shëndetit në Britani, Jeremy Hunt ka bërë thirrje për një referendum të dytë.

Ai është ministri i parë i kabinetit i cili e bën publike thirrjen e tij.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *