Home / Kryesoret / Cili politikan sot i ka “mbushur brekët” nga Fatimja?

Cili politikan sot i ka “mbushur brekët” nga Fatimja?

Prokuroria Speciale në Maqedoni ka paralajmëruar pres-konferencë të jashtëzakonshme sot ne ora 11:00. Prokurorja Speciale, Katica Janeva e shoqëruar nga prokurorja Fatime Fetai, do të shpalosin aktakuzën dhe hetimet më të reja që i ka kryer kjo prokurori ndaj tre politikaneve nga Maqedoni.

Jo zyrtarisht mësohet se PSP do të del me aktakuzë ndaj disa politikanëve të cilët gjatë 10 viteve të fundit kanë bërë vepra penale dhe kanë dëmtuar buxhetin shtetërorë, nuk perjashtohet mundesia te jene shqiptar. Ende nuk duhet se vallë bëhet fjalë për politikan maqedonas apo shqiptar. Deri më tani PSP ka publikuar aferat, “Titanik”, “Fortesa”, “Tortura” dhe “Transporter”.

Jozyrtarisht mesohet se ka te beje me keqperdorimet e disa tenderave ne disa ministri dhe institucineve tjera shteterore.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *