Home / Lajme / Kronika e zezë / Dhunë familjare në Bervenicë të Tetovës, burri rrah gruan e tij

Dhunë familjare në Bervenicë të Tetovës, burri rrah gruan e tij

35-vjeçarja nga Bervenica e Tetovës dje pasdite ka raportuar dhunën në familje nga bashkëshorti i saj 46-vjeçar, i cili për një kohë të gjatë mendërisht dhe fizikisht ka abuzuar me të. Në mënyrë të dukshme alkoolike, dje rreth orës 14 e 30 minuta pas ai është kthyer në shtëpi, ka hedhur dhe ka dëmtuar disa sende dhe është kërcënuar se të gjitha do t’i ndez me benzinë, dhe pastaj ka goditur me shuplakë gruan e tij, njofton SPB-Tetovë.

Në këtë moment kanë ndërhyrë edhe dy fëmijët e tyre të vegjël dhe kanë penguar dhunën e mëtejshme. Së shpejti, burri i saj 46-vjeçar është arrestuar dhe është dërguar në stacionin e policisë në Tetovë dhe pas pastrimit të plotë të rastit do të përballet me dorëzimin e duhur, për shkak se gruaja e tij ka kërkuar padi penale ndaj tij.

Gjithashtu lexo

Dy fëmijë mbyten në liqenin e Shkodrës

Burime nga policia thanë se rreth orës 16:00, ka ardhur një telefonatë në Sallën Operative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *