Home / Lajme / Maqedoni / Dimitriev: Kjo qeveri është politike dhe jo teknike

Dimitriev: Kjo qeveri është politike dhe jo teknike

Kjo qeveri është politike, nuk është qeveri për zbatimin e zgjedhjeve, pasi që nuk ka datë për mbajtjen e tyre dhe ne jemi të koncentruar për reagimin e programit, deklaroi kryeministri Emil Dimitriev, transmeton TetovaSot.

“ Nuk e di pse po shfrytëzohet termi qeveri teknike. Ligji është i qartë, qeveria teknike, gjegjësisht qeveria për zbatimin e zgjedhjeve formohet 100 ditë para zgjedhjeve. Në periudhën para dhe pastaj funksionon një qeveri politike e koncentruar në realizimin e programit me të cilin e ka fituar mandatin”, deklaroi Dimitriev.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *