Home / Kryesoret / FRI organizon manifestimin tradicional “Mirë se erdhe muaji Ramazan”

FRI organizon manifestimin tradicional “Mirë se erdhe muaji Ramazan”

Shkup, 4 qershor – Me rastin e fillimit të muajit Ramazan, Forumi Rinor Islam organizon manifestimin tradicional “Mirë se erdhe muaji Ramazan”.

Manifestimi do të mbahet të dielën, më 05 qershor 2016, me fillim në ora 20:30, në Çarshinë e vjetër, në Shkup, para xhamisë Murat Pasha.

Programi i këtij manifestimi përmban: lexim të Kuranit, fjalime përshëndetëse, monolog dhe ilahi. Në përmbyllje do të bëhet edhe lansimi i fishekzjarreve.
Lajme776rimi

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *