Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski dhe Janakievski do të paraqiten sot në gjykatë

Gruevski dhe Janakievski do të paraqiten sot në gjykatë

Ish kryeministri Nikolla Gruevski sot do të merret në pyetje në Gjykatën penale në Shkup. Përveç Gruevskit, në pyetje do të merret edhe ish ministri i transportit, Mile Janakievski, si dhe kryetari i komunës Gazi Babë, Toni Trajkovski raportojne disa media.

Të gjithë ata janë të dyshuar në rastin që e hapi Prokuroria Speciale Publike me shifrën TNT, që ka të bëjë me rrëzimin e kompleksit banesor Kosmos të Fijat Canoskit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *