Home / Kryesoret / Gruevski: Jam i pafajshëm për rastet që dyshohem

Gruevski: Jam i pafajshëm për rastet që dyshohem

Ish Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski pas marrjes në pyetje nga Gjykata Penale e Shkupit, para gazetarëve u shpreh se ndjehet i pafajshëm.

Gruevski u shpreh se ishte ftuar që të merret në pyetje nga Gjykata Themelore Penale e Shkupit, pasi një gjë të tillë e kishte kërkuar Prokurorja Katica Janeva. Ai, tha se jam i pafajshëm dhe një gjë të tillë do dëshmohet.

Mes tjerash Ish Kryeministri Gruevski, nuk ka hezituar që të thumbon punën e Prokurorisë Speciale Publike, duke e klasifikuar se punon nën diktate të dirigjuara me të vetmin qëllim që ti njollos individ të caktuar në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *