Home / Lajme / Kronika e zezë / Hoxha nga Tetova me letër pikëlluese për vdekjen tragjike e dy të rinjve (FOTO)

Hoxha nga Tetova me letër pikëlluese për vdekjen tragjike e dy të rinjve (FOTO)

mami nga Tetova, Omer Dauti, me nje letër pikëlluese ka shprehur dhimbjen për dy djemt të rinj që humbën mbrëmë jetën në aksident fatal në autostradën Tetovë – Shkup.

“O Zot ! Ti që je falës ,Ti që je mëshirues ,Ti që je pranues i pendimit ,Ti që i ndihmove Musait A.s kundër Faraonit ,Ibrahimin a.s E shpëtove nga zjari ,Ejubit a.s ja dhurove durimin e Mujamedit a.s ja lehtësove dhimbjen e ndarjes nga vdekja e djemve të tij ,te lutemi që për hir të Muajit të ramazanit ti mëshirosh këta dy të ri nga qyteti jonë që u ndanë nga ne sonte dhe po takohen me Ty ,ti pranosh në formën më të mirë ndërsa familjes ti falësh durimin . O Zot të lutemi që ky lajm të jet i fundit dhe të mos ndegjojmë përfundime të tilla në mesin ton !”, shkruan imami Omer Dauti, i cili poashtu ka shpërndarë edhe foton e dy djemve të rinj.

1-900

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *