Home / Lajme / Kronika e zezë / Humb kontrollin mbi veturën, përplaset banori i Gostivarit me shtyllat

Humb kontrollin mbi veturën, përplaset banori i Gostivarit me shtyllat

Në autostradën Shkup-Tetovë, mbrëmë rreth orës 19 e 30 min ka ndodhur edhe një dalje nga rruga në afërsi të Tetovës, transmeton TetovaSot.

Vetura e tipit “Seat Ibica” me tagra nga Shkupi, e drejtuar nga 45 vjeçari Xh.U. nga Gostivari, përndryshe i punësuar përkohësisht jashtë vendit, e ka humbur kontrollin, është përplasur dhe ka dëmtuar katër shtylla metalike dhe njëzet metër gardh prej metali, duke shkaktuar dëm material në vlerën prej 200.000 denar.

Arsyeja e këtij aksidenti është vozitja e shpejtë.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *