Home / Lajme / Rajon / Invalidit të UÇK-së ia rrah mësuesi të birin, s’ pati para për kurs

Invalidit të UÇK-së ia rrah mësuesi të birin, s’ pati para për kurs

Ish luftëtari i UQK-së Sadat Jakupi, që është edhe invalid i luftës, dje ka përjetuar diçka të rëndë.

Një mësues ia ka rrahur djalin, e përveç tjerash, ia rrahu ngase nuk kishte paguar kursin e anglishtes.

Jakupi që njihet si një luftëtar i denjë i UÇK-së, ka shprehur dhimbjen e tij për këtë, duke thënë se është shumë e rëndë kur dihet se ndanë kafshatën për ta shkolluar të birin, raporton lajmi.net

Jakupi ndjehet tepër i dëshpëruar më atë që i ka ndodhur, madje ka krahasuar me ato që ka humbur gjatë luftës, duke thënë se është lënduese dhe zhgënjyese çfarë i ka ndodhur.

“UÇK-ja ime me afrove plagë, mi more trimat ma more ëndrrën me të cilën jetoj, po qa nuk me more edhe mua, dhashë gjyshin atdhe, dhamë e gjithë familja me breza, po që më vjen puna fëmijut tim t’i kërkohet në mënyrë të dhunshme para, besa të më rrahet midis Prishtine, në anën tjetër duke ndarë kafshatën për me shkollu e avancue, me të vërtetë zhgënjyese, lënduese, për një invalid të vërtetë të UÇK-së”, është shprehur ai.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *