Home / Kryesoret / Kryetari i Parlamentit Veljanovski shtroi iftar për deputetët (Foto)

Kryetari i Parlamentit Veljanovski shtroi iftar për deputetët (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Trajko Veljanovski për nder të muajit të Ramazanit mbrëmë shtroi iftar për deputetët e besimit mysliman.

Të pranishëm kanë qenë më shumë deputetë të BDI-së dhe të komunitetit turk, ndërsa nga PDSH-ja opozitare u vërejt pranie e vetëm një deputeti.

Më herët, iftar kishin shtruar edhe kryetari i shtetit Gjorge Ivanov dhe ish-kryeministri Nikolla Gruevski, ku ra në sy mungesa e politikanëve shqiptarë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *