Home / Lajme / Botë / Lazim Destani në lutjet e mënegjesit të Bundestagut

Lazim Destani në lutjet e mënegjesit të Bundestagut

Biznismeni i njohur Lazim Destani gjatë këtyre ditëve qëndron në Berlin me ftesë nga Budnestagu Gjerman për të qenë pjesë në takimin e Lutjeve të Mëngjesit.

Temë qëndrore e eventi eshte “Përgjegjësia para Zotit dhe Njeriut – burim shprese në kohëra të vështira.”

Ne kete eveniment te organizuar nga Budnestagu Gjerman jane pjesemarres personalitete nga reth 50 vende të ndryshme nga të gjitha kontinentet, ndër to edhe vendeve të rajonit, si Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Greqia, Sërbia, etj
Biznismeni nga Tetova ka vleresuar larte kete organizim duke theksuar se “takimet me përfshirje të gjerë ndërkombëtare si ky, ku zhvillohen diskutime e debate konstruktive, paraqesin kontribut të madh drejt zgjidhjes së problemeve të natyrave të ndryshme që i rëndojnë shumë rajone të botës”. Ai duke falenderuar Bundestagun Gjerman per ftesen thekson për rolin e pazëvendësueshëm që luan Gjermania në zgjidhjen e çështjeve që janë brengë e shumë vendeve e rajoneve anë e mbanë globit.

Ky është një nga takimet me peshë që shohim te jetë i ftuar Lazim Destani, përndryshe ai në vazhdimësi është aktiv në mbështetjen e çështjeve të ndryshme shoqërore dhe kombëtare.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *