Home / Kryesoret / LSDM: Kushtetuesja të prononcohet rreth kushtetutshmërisë të Ligjit për PSP-në

LSDM: Kushtetuesja të prononcohet rreth kushtetutshmërisë të Ligjit për PSP-në

LSDM-¬ja kërkon nga Gjykata Kushtetuese urgjentisht të prononcohet për iniciativën rreth kushtetutshmërisë të Ligjit për Prokurorinë Speciale Publike dhe vendimet për abolim nga ana e Ivanovit menjëherë dhe tërësisht të anulohen.

Nënkryetari i LSMD¬-së, Damjan Mançevski, deklaroi se PSP duhet të lihet e pavarur ta kryej punën e saj.

“Një nga përfitimet më të mëdha të Marrëveshjes nga Përzhina është formimi i Prokurorisë Speciale Publike”, deklaroi Mançevski dhe shtoi se qëllimi thelbësor i ekzistimit të PSP¬-së është të kthehet sundimi i së drejtës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *