Home / Sport / Mavraj, urim emocionues për Ramazan me foto të nënës

Mavraj, urim emocionues për Ramazan me foto të nënës

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, e ka bërë një urim emocionues për muajin e Ramazanit.

Mavraj ka postuar një fotografi të nënës së tij duke gatuar, duke e lënë më poshtë urimin në gjuhën shqipe dhe atë gjermane.

“Prej së largu, mezi pres me mall me u taku me ty nëna ime, të zgjohem së bashku me ty për të ngrënë iftarin dhe syfyrin. Qofshin te bekuara duart e nënave shqiptare që gatuajnë për familjet e tyre në këtë muaj të bekuar dhe ku sakrifica është kënaqësi”, shkroi Mavraj.
2-101

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *