Home / Showbiz / Mbulohet Kallashi për Ramazan: Ka ardhë koha që ta rrisim qëllimin tonë

Mbulohet Kallashi për Ramazan: Ka ardhë koha që ta rrisim qëllimin tonë

Valltarja e njohur, Donjeta Kosumi, e cila së fundmi është kthyer në rrugën e islamit, vazhdimisht është duke publikuar shkrime të ndryshme për muajin e shenjtë të Ramzanit.

Në një shkrim të publikuar në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka thënë se të gjithë janë duke kaluar vështirësi, por ka ardh që të rritet qëllimi, dhe fjala “më vjen keq” duhet thënë tërë jetën.

Ky është postimi i saj në Facebook:

“Cdo kush kalon neper situata te veshtira ne nje moment te caktuar. Jeta nuk eshte e lehte. Vetem dicka te keni parasysh – A e dinit se: Njerezit qe jane me te forte jane gjithashtu me te ndjeshem. Njerezit qe shfaqin me shume miresi jane me te keqtrajtuarit. Ata qe kujdesen per te tjeret jane ata qe zakonisht kane nevoje per kete kujdesje me shume se askush.

A e dinit se tri gjerat me te veshtira per t’u thene jane: Te dua; Me vjen keq; Me ndihmo! Shpesh here vetem sepse nje njeri duket i lumtur, ju duhet te shikoni pas buzeqeshjes se tyre sa shume dhimbje mund te kete aty. Per te gjithe miqte qe jane duke kaluar veshtiresi ne kete moment – le te fillojme tani ta rrisim qellimin tone. Ne te gjithe kemi nevoje per ndjesi dhe terheqje positive, tani dhe ketu! A mund t’ju kerkoj miq qe kudo qe te jeni ta kopjoni kete mesazh dhe ta vendosni ne statusin tuaj, te pakten per nje ore, per te mbeshtetur te gjithe ata qe po kalojne probleme ne jeten e tyre: qofshin ato lidhur me familjen, shendetin, punen apo cdo lloj shqetesimi – thjesht per ta ditur se dikush mendon per ta.

A mund ta beni kete per te gjithe ne, per te rritur imunitetin dhe dashurine per njeri tjetrin? Shpresoj ta shoh kete ne profilin e sa me shume miqve si nje mbeshtetje morale. E di se disa do ta bejne. Une e bera per shume miq, qe ua njoh thellesite e miresise dhe shqetesimeve njekohesisht.Thjesht kopjojeni, pa pasur nevoje t’i beni share”, thuhet në postimin e publikuar nga Kallashi.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *