Home / Kryesoret / Mjekët bëjn apel: Mos dilni në diell nga ora 11:00 deri në orën 17:00

Mjekët bëjn apel: Mos dilni në diell nga ora 11:00 deri në orën 17:00

Ministria e Shëndetësis së Maqedonisë përmes ekipit të vet të mjekëve profesionist bëjn apel tek të gjithë qytetarët, sidomos tek pacientët e sëmurë kronik që mos të dalin jashtë shtëpive të tyre, nga ora 11:00 deri në orën 17:00

Sipas kësaj Ministrie, apelohet që qytetarët të konsumojnë sa më shumë lëngje dhe ushqim të lehtë, ndërsa të shmangin ushqimet të cilët mundet lehtë të prishen. Të gjitha këto masa merren me qëllim që qytetarët të mbrohen nga ndikimet direkte të diellit.

Këtë javë në Maqedoni temperaturat do të jenë tropikale dhe do të lëvizin prej 35 deri më 40 celsius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *