Home / Kryesoret / MPJ: Nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë në Stamboll

MPJ: Nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë në Stamboll

Tani për tani nuk ka informacione për shtetas të lënduar të Maqedonisë në sulmin terrorist, i cili ndodhi mbrëmë në aeroportin “Ataturk” në Stamboll.

Nga MPJ potencojnë se janë në komunikim të vazhdueshëm me Ambasadën e Maqedonië në Ankara dhe me Konsullatën në Stamboll, ndërsa komunikim të rregullt kanë edhe me autoritetet turke.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *