Home / Kryesoret / Ndërroi jetë ish gjykatësi Mahmut Jusufi nga Tetova

Ndërroi jetë ish gjykatësi Mahmut Jusufi nga Tetova

Ka ndërruar jetë Mahmut Jusufi, ish kryetar i Gjykatës Kushtetuese të Maqedonisë.

Jusufi ka ndërrur jetë sot në mëngjes kurse varrimi i tij do të bëhet në varrezat e qytetit të Tetovës pas namazit të ikindisë që do të falet Xhaminë Eski.

Jusufi ka lindur më 13 Qershor të vitit 1948.
Ai në vitin 2009 ishte kandidat i Demokracisë së Re të Imer Selmanit për Komunën e Tetovës.

Kohën e fundit ai ju bashkangjit Këshillit Opozitar të inicuar nga Lëvizja Besa.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *