Home / Lajme / Maqedoni / Në Ramazan vidhet shitorja në fshatin Poroj të Tetovës

Në Ramazan vidhet shitorja në fshatin Poroj të Tetovës

Dyzet e tetë vjeçari R.A. nga fshati Poroj dje në polici ka lajmëruar një vjedhje të rëndë që rreth orës 4 të mëngjesit është kryer në shitoren e tij “Vendimi”, njofton SPB-Tetovë, transmeton TetovaSot.

Për momentin hajnat e panjohur, përmes hapjes së dritares në shitore, janë futur brenda dhe nga arka kanë vjedhur 28.000 denar, si dhe cigare të llojeve të ndryshme duke shkaktuar dëm të përgjithshëm prej 56.000 denarësh.

Po ndërmerren masa dhe aktivitete për zbardhjen dhe zbulimin e hajnave.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *