Home / Kryesoret / Nga komuna e Çairit ironizojnë me lajmin e gazetës Dnevnik për kërcënime

Nga komuna e Çairit ironizojnë me lajmin e gazetës Dnevnik për kërcënime

Pas publikimit të lajmit në gazetën Dnevnik se është kërcënuar kryetari i komunës së Çairit nga disa persona, nga komuna e Çairit kanë ironozuar duke thënë se komuna e Çairit është e angazhuar në realizimin e shumë projekteve dhe nuk ju bëjnë përshtypje këto nderhyrje.

“Kemi informacion nga rrojet e komunes për disa persona që kanë bërë zhurmë në komunë, por nuk i kemi dhënë shumë rëndësi pasi që tentime të tilla për presione ka pasur edhe në të kaluarën, por kanë dështuar si të tilla. Le të merren institucionet me ta, ne jemi të angazhuar në realizimin e shumë projekteve në komunë dhe fare nuk na bëjnë përshtypje këto nderhyrje” thanë për TetovaSot nga komuna e Cairit.
Ndryshe në komunën e Çairit me 16 Shkurt në ditën e dëshmorëve u ngrit “Shqiponjës dykrenare” ku Shkupit iu kthye krenaria shqiptare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *