Home / Kryesoret / Para të falsifikuara në Ohër dhe Strugë

Para të falsifikuara në Ohër dhe Strugë

Sektori për punë të brendshme në Ohër dhe Stacioni policor i Strugës ngritën padi penale kundër B.I. (45) dhe I.K. (47), të dy nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazës së dyshuar se ka kryer vepër penale “falsifikim të parave”.

SPB Ohër ngriti padi për shkak se më datën 25 mars të vitit 2016, në Ohër në pompën e benzinës të denoncuarit gjatë blerjes së cigareve kanë lëshuar në qarkullim bankënota të falsifikuara prej 500 denarësh.

SP Strugë ngriti padi sepse të denoncuarit në muajin prill dhe maj të vitit 2016 në Strugë katër herë gjatë blerjes së prodhimeve në katër shitore, kanë lëshuar në qarkullim shtatë bankënota të falsifikuara në vlerë prej nga 500 denarë./Zhurnal

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *